Projelerimiz

Sakarya Marka Patent
Marka Tesciline Sahip Olmanın Önemi

Sakarya marka tescil firması, müşterisi olan şirketlerin özgün markaları üzerindeki haklarını başarıyla korumalarına katkıda bulunmaktadır. Şirketlerin markalarının başka şirketlere karşı olan bağımsızlığının önemi oldukça büyüktür. Şirketler bu sayede elde ettikleri marka bütçelerini koruyabilmektedir. Ayrıca, tescilli bir markaya sahip olarak marka üzerindeki sorumluluklarına yerine getirebilmektedir. Patentli ve tescilli bir markaya sahip olmanın bir diğer önemi, marka müşterilerinin marka sahiplerine duyduğu güvendir. Yalnızca bir şirketle özdeşleşmiş markaların piyasada taklitlerinin olmaması; olması halinde mahkemeler yoluyla hakkının aranması, şirketlerin kurumsal kimliğini korumaktadır. Firmamızın sunmuş olduğu hizmet sayesinde güvenilir ve profesyonel markalar tescil sahibi olmaktadır.

Marka Tescil Çeşitleri

Sakarya marka tescil firması, müşterilerine sunmuş olduğu geniş tescil yelpazesi ile tam kapsamlı bir hizmet vermektedir. Günümüzde markaların tescil türleri oldukça çeşitlidir. Bu çeşitli tescil sicillerin farklılaşmasındaki temel sebep tescil alınmak istenen markanın hangi kategoride hizmet verdiğidir. Eğer markalar sanayi alanındaki yeni bir buluşu, mekanizmayı ya da oluşumu ifade ediyorsa bu markanın patent tesciline sahip olması beklenmektedir. Pek çok marka patent başvurusunda bulunabilmektedir. Ancak, yapılan incelemeler yalnızca belge ve evraklar üzerine değildir. Aynı zamanda, yapılan tescil talebinin beklenen tescil türüne uyumlu olup olmadığı da kontrol edilen etmenler arasındadır.

Sanayi alanında hizmet vermeyi hedefleyen herhangi bir markanın sıfırdan ve yeni bir buluş hayata geçirmesi söz konusu olduğunda patent tescili alması mümkün hale gelmektedir. Patent tescilinin verilmesinden önce yapılan testler söz konusu markanın; üreteceği ürünün ya da yapacağı hizmetin gerçekten yeni olup olmadığıdır. Firmamız, geniş network olanakları ve tecrübesi ile bu konuda müşterilerine detaylı bir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Patent tescili almak isteyen şirketlerin mutlaka ürettikleri ürünün orijinalliğini koruduğundan emin olması gerekmektedir.  Tescil almanın temel amacı, şirketinize ait markanın, onunla benzer bir kulvarda rekabete giren diğer markaların arasından sıyrılmasıdır. Ancak, kimi durumlarda başlı başına tescil başvurusunda bulunan markalar, "yeni" olarak adlandırdıkları markanın aslında orijinal olmadığını fark edebilmektedir. Sakarya marka tescil firmamız gerçekleştirmiş olduğu detaylı araştırmalarla özgün, yeni ve dinamik markaların sanayi alanında kendilerine yer bulabilmeleri için patent sicillerine kavuşmalarına yardımcı olmaktadır. Bu destek ile, şirketler tescillerinin geçerliliklerini garanti atına almaktadır. Ayrıca, tescillenmiş yeni markaları ile ilgili gelecekte yaşanması muhtemel sorunların önüne geçmektedir. Bir diğer marka tescil çeşidi, tasarım tescili olmaktadır. Tasarım tescilleri; herhangi bir alanda tasarımı oluşturulmuş firmalara özel parçaların o firmaya tescillenmesini kapsamaktadır. Tasarım alanında edinilen tescil haklarının ihlali dünya genelindeki en yaygın ihlallerden biridir. Çünkü tasarımlar göreceli olarak daha kolay kopyalanabilmektedir. Bu nedenle, orijinal bir tasarıma sahip olan şirketlerin markalarını tescillemekte vakit kaybetmemesi önerilmektedir.

Sakarya Marka Patent